Rekuperacja

Rekuperacja – system inteligentnej wentylacji mechanicznej

W zakresie działalności naszej firmy znajduje się także doradztwo oraz wybór odpowiedniego systemu rekuperacji, czyli inteligentnej wentylacji mechanicznej opartej na wymianie zużytego powietrza w pomieszczeniach na świeże. Rozwiązanie wykorzystywane przez nas w rekuperatorach pozwalają na filtrowanie powietrza w taki sposób, aby było jak najlepszej jakości, co znacząco wpływa na komfort życia i lepsze samopoczucie domowników. Rekuperacja jest zaawansowanym rodzajem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, wewnątrz której znajduje się wymiennik ciepła będący elementem najważniejszym, w którym dochodzi do przekazania energii między strumieniami powietrza wywiewanego (zużytego) i nawiewanego (świeżego). Można wyobrazić sobie to w następujący sposób – latem do pomieszczeń dostarczane jest powietrze chłodne, zaś zimą ciepłe, co daje użytkownikom dobrostan termiczny. Warto również wspomnieć, że każdy system wentylacji mechanicznej można uzupełnić o dodatkowe komponenty, takie jak jednostki chłodzące lub grzewcze, które podłączone do systemu instalacji grzewczej w budynku pozwalają na swobodne regulowanie temperaturą w pomieszczeniach.

Korzyści wynikające z montażu wentylacji mechanicznej

Jedną z najważniejszych korzyści jakie daje montaż systemu rekuperacji jest oszczędność na ogrzewaniu. Nie da się ukryć, że jest to główny powód, dla którego Klienci decydują się na montaż wentylacji mechanicznej. Wentylacja pozwala na zaoszczędzenie nawet 50% kosztów ogrzewania budynku! To wszystko zasługa rekuperatora – serca całego systemu, który dzięki energii przekazanej do powietrza nawiewanego nie wymaga podnoszenia temperatury do wartości powietrza z zewnątrz. Ponadto rekuperacja daje świeże, filtrowane powietrze przez cały rok i niezależnie od pory dnia, co znacznie podnosi jakość życia i wpływa na poprawę zdrowia.

Skorzystaj z formularza kontaktowego lub zadzwoń, aby dowiedzieć się, ile możesz zyskać dzięki montażowi systemu rekuperacyjnego w swoim domu.

Masz pytania?

NAPISZ DO NAS

Kontakt telefoniczny:

+48 666-918-888

Adres email:

biuro@iEnergia.eu

Prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego w celu ustalenia szczegółów spotkania: