Rekuperacja Ełk

Rekuperacja – usługi w Ełku

Obecnie coraz więcej właścicieli budynków stawia na rozwiązania, które pozwalają na ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem budynków. Wśród nich pojawia się m.in. rekuperacja. Urządzenie wchodzące w skład systemu pobiera ciepło z powietrza wypuszczanego z budynku za sprawą wentylacji. Następnie ogrzewa nim nowe masy powietrza wpadające do wnętrza. W ten sposób można pominąć koszty związane z jego podgrzaniem, co ma ogromne znaczenie przede wszystkim w sezonie zimowym. Rekuperacja bardzo często jest dostępna w pakiecie z wentylacją.

Instalacje rekuperacji różnią się w zależności od wybranych urządzeń. Ogromne znaczenie ma przede wszystkim wymiennik ciepła umieszczony w rekuperatorze. Pozwala on na odzyskiwanie energii z powietrza. Na rynku znaleźć można wymienniki:

  • przeciwprądowe,
  • obrotowe,
  • krzyżowe.

Strumienie przenikające przez wymienniki mijają się, ale nie mieszają się ze sobą. Dochodzi między nimi do wymiany energii. Wewnątrz rekuperatora stosuje się też specjalne filtry, dzięki czemu możliwe jest pozbycie się zanieczyszczeń z powietrza. Ma to wpływ na żywotność instalacji, a także zdrowie i komfort życia użytkowników danego budynku.

Montujemy rekuperację w Giżycku, Ełku i na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego. Cały proces rozpoczynamy od przyjrzenia się projektowi danego budynku wraz z zastosowanymi instalacjami. Wybieramy najlepsze rozwiązania w danym przypadku, by zwiększyć wydajność systemu i ograniczyć koszty związane z jego stworzeniem. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

Masz pytania?

NAPISZ DO NAS

Kontakt telefoniczny:

+48 666-918-888

Adres email:

biuro@iEnergia.eu

Prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego w celu ustalenia szczegółów spotkania: