Pompy ciepła

Pompy ciepła i instalacje grzewcze

iEnergia.eu dysponuje szeroką ofertą pomp ciepła oraz pełnych instalacji grzewczych. Znajomość różnych technik grzewczych pozwala nam na wybór tej najlepszej i najbardziej efektywnej energetycznie. Nasi fachowcy posiadają wieloletnie doświadczenie w wykorzystywaniu energii cieplnej w technikach grzewczych, a współpraca z wieloma Klientami z województwa warmińsko-mazurskiego, zwłaszcza z Olsztyna i okolic, pozwala nam na wspieranie proekologicznych działań w lokalnym środowisku.

Oferowane przez nas pompy ciepła to niskotemperaturowe urządzenia grzewcze, które dzięki wykorzystaniu niewielkiej ilości energii elektrycznej, dostarczają energię cieplną do napędu sprężarki. Pompa ciepła to w zasadzie kilka elementów tworzących układ zamknięty, w którym krąży tzw. ekologiczny czynnik roboczy, który nieustannie ewoluuje z postaci ciekłej na gazową i odwrotnie, co skutkuje przepływem właściwej energii cieplnej z dolnego do górnego źródła. Pompy ciepła można sklasyfikować ze względu na rodzaj źródła, z którego pozyskiwana jest energia cieplna. W iEnergia zajmujemy się montażem wszystkich trzech typów pomp:

  • pompy typu woda-woda wykorzystują do pracy odnawialne źródło energii jakim jest woda gruntowa, np. ze studni, stawu lub innego niezanieczyszczonego zbiornika. Tego typu pompa pobiera wodę z jednej studni i zrzuca do drugiej oddalonej o około 15 metrów. Rozwiązanie to jest bardzo wydajne, lecz wymaga stałej dostępności do cieków podwodnych.
  • pompy typu powietrze-woda wykorzystują do pracy zewnętrze źródło energii, działają bez zarzutu we właściwych warunkach pogodowych, czyli tam, gdzie temperatura na zewnątrz wynosi więcej niż -5oC. Gwarantuje to temperaturę w obiegu centralnego ogrzewania na poziomie 35oC.
  • pompy typu solanka-woda działają dzięki energii słonecznej zgromadzonej w ziemi. Takie rozwiązanie wymaga odpowiednich odwiertów w ziemi, tak aby móc zamontować dwa typy wymienników – pionowy i poziomy. Zamontowane kolektory oraz sondy gruntowe pobierają energię z ziemi i przekształcają w ciepło do ogrzewania budynków i wody użytkowej.

Obecnie pompy ciepła typu solanka-woda są najbardziej efektywnymi urządzeniami stosującymi energię odnawialną. Wspieranie proekologicznych inwestycji, w tym wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii w ogrzewaniu gospodarstw domowych, sprawia, że pompy ciepła dostępne na rynku są coraz bardziej zaawansowane technologicznie, a ich konstrukcje zmierzają ku wysokiej wydajności przy jak najmniejszym eksploatowaniu środowiska naturalnego.

Chętnie doradzimy i wybierzemy dla Ciebie najlepszy rodzaj instalacji grzewczej. Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego, aby umówić się z naszym doradcą na spotkanie.

Trendy w technice grzewczej oraz w budownictwie zmierzają one w kierunku instalowania wysokowydajnych systemów grzewczych

Pompy ciepła są najbardziej efektywnymi i ekologicznymi systemami ogrzewania budynków i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Niezależnie od pory roku bazują na energii słonecznej zgromadzonej w ziemi, wodach gruntowych, powietrzu atmosferycznym oraz Energii geotermalnej, które są dostępne  w nieograniczonej ilości a przede wszystkim są bezpłatnie. Te Źródła Energii nazywane są dolnymi źródłami Energii, a dzięki pompie ciepła, która wykorzystuje opisane wcześniej źródła ciepła, można ogrzewać budynek i wodę użytkową oszczędzając energię i chroniąc środowisko naturalne.

pompy ciepla 4

Tak więc przyszłość należy do powietrznych pomp ciepła!

Dużym plusem wykorzystania tych urządzeń jest brak negatywnego oddziaływania na jakość powietrza jak również opłacalność oraz łatwość instalacji i efektywność energetyczna. Te oraz wiele innych czynników przekonują nabywców do zakupu oraz instalacji pomp ciepła w swoich domach.

Co więcej, taki system zapewnia niebywały komfort użytkowania dzięki możliwości regulacji temperatury ogrzewania i chłodzenia, która utrzymuje się zawsze na stałym poziomie, bez żadnego wysiłku eksploratora, nie potrzebuje też do tego brudzącego paliwa.

Polska nie pozostaje w tyle!

Ilość pomp ciepła typu powietrze-woda w naszym kraju w 2017 roku wyniosła ponad 8000 sztuk. Dla porównania w 2016 roku jest to wzrost o ponad 55%. Tak więc wszystko wskazuje na to, że ten trend utrzyma się także w latach kolejnych. Szacuje się że do końca 2020 roku liczba sprzedanych tego typu urządzeń może sięgnąć nawet 25000 sztuk.

Pompy ciepła Giżycko, Pompy ciepła Ełk, Pompy ciepła Augustów

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Giżycka, Ełku i Augustowa do skorzystania z naszej oferty. Doradzimy i wybierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązania!

Masz pytania?

NAPISZ DO NAS

Kontakt telefoniczny:

+48 666-918-888

Adres email:

biuro@iEnergia.eu

Prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego w celu ustalenia szczegółów spotkania: