Pompy ciepła

Pompy ciepła i instalacje grzewcze

iEnergia.eu dysponuje szeroką ofertą pomp ciepła oraz pełnych instalacji grzewczych. Znajomość różnych technik grzewczych pozwala nam na wybór tej najlepszej i najbardziej efektywnej energetycznie. Nasi fachowcy posiadają wieloletnie doświadczenie w wykorzystywaniu energii cieplnej w technikach grzewczych, a współpraca z wieloma Klientami z województwa warmińsko-mazurskiego, zwłaszcza z Olsztyna i okolic, pozwala nam na wspieranie proekologicznych działań w lokalnym środowisku.

Oferowane przez nas pompy ciepła to niskotemperaturowe urządzenia grzewcze, które dzięki wykorzystaniu niewielkiej ilości energii elektrycznej, dostarczają energię cieplną do napędu sprężarki. Pompa ciepła to w zasadzie kilka elementów tworzących układ zamknięty, w którym krąży tzw. ekologiczny czynnik roboczy, który nieustannie ewoluuje z postaci ciekłej na gazową i odwrotnie, co skutkuje przepływem właściwej energii cieplnej z dolnego do górnego źródła. Pompy ciepła można sklasyfikować ze względu na rodzaj źródła, z którego pozyskiwana jest energia cieplna. W iEnergia zajmujemy się montażem wszystkich trzech typów pomp:

  • pompy typu woda-woda wykorzystują do pracy odnawialne źródło energii jakim jest woda gruntowa, np. ze studni, stawu lub innego niezanieczyszczonego zbiornika. Tego typu pompa pobiera wodę z jednej studni i zrzuca do drugiej oddalonej o około 15 metrów. Rozwiązanie to jest bardzo wydajne, lecz wymaga stałej dostępności do cieków podwodnych.
  • pompy typu powietrze-woda wykorzystują do pracy zewnętrze źródło energii, działają bez zarzutu we właściwych warunkach pogodowych, czyli tam, gdzie temperatura na zewnątrz wynosi więcej niż -5oC. Gwarantuje to temperaturę w obiegu centralnego ogrzewania na poziomie 35oC.
  • pompy typu solanka-woda działają dzięki energii słonecznej zgromadzonej w ziemi. Takie rozwiązanie wymaga odpowiednich odwiertów w ziemi, tak aby móc zamontować dwa typy wymienników – pionowy i poziomy. Zamontowane kolektory oraz sondy gruntowe pobierają energię z ziemi i przekształcają w ciepło do ogrzewania budynków i wody użytkowej.

Obecnie pompy ciepła typu solanka-woda są najbardziej efektywnymi urządzeniami stosującymi energię odnawialną. Wspieranie proekologicznych inwestycji, w tym wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii w ogrzewaniu gospodarstw domowych, sprawia, że pompy ciepła dostępne na rynku są coraz bardziej zaawansowane technologicznie, a ich konstrukcje zmierzają ku wysokiej wydajności przy jak najmniejszym eksploatowaniu środowiska naturalnego.

Chętnie doradzimy i wybierzemy dla Ciebie najlepszy rodzaj instalacji grzewczej. Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego, aby umówić się z naszym doradcą na spotkanie.

Trendy w technice grzewczej oraz w budownictwie zmierzają one w kierunku instalowania wysokowydajnych systemów grzewczych

Pompy ciepła są najbardziej efektywnymi i ekologicznymi systemami ogrzewania budynków i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Niezależnie od pory roku bazują na energii słonecznej zgromadzonej w ziemi, wodach gruntowych, powietrzu atmosferycznym oraz Energii geotermalnej, które są dostępne  w nieograniczonej ilości a przede wszystkim są bezpłatnie. Te Źródła Energii nazywane są dolnymi źródłami Energii, a dzięki pompie ciepła, która wykorzystuje opisane wcześniej źródła ciepła, można ogrzewać budynek i wodę użytkową oszczędzając energię i chroniąc środowisko naturalne.

pompy ciepla 4

Tak więc przyszłość należy do powietrznych pomp ciepła!

Dużym plusem wykorzystania tych urządzeń jest brak negatywnego oddziaływania na jakość powietrza jak również opłacalność oraz łatwość instalacji i efektywność energetyczna. Te oraz wiele innych czynników przekonują nabywców do zakupu oraz instalacji pomp ciepła w swoich domach.

Co więcej, taki system zapewnia niebywały komfort użytkowania dzięki możliwości regulacji temperatury ogrzewania i chłodzenia, która utrzymuje się zawsze na stałym poziomie, bez żadnego wysiłku eksploratora, nie potrzebuje też do tego brudzącego paliwa.

Polska nie pozostaje w tyle!

Ilość pomp ciepła typu powietrze-woda w naszym kraju w 2017 roku wyniosła ponad 8000 sztuk. Dla porównania w 2016 roku jest to wzrost o ponad 55%. Tak więc wszystko wskazuje na to, że ten trend utrzyma się także w latach kolejnych. Szacuje się że do końca 2020 roku liczba sprzedanych tego typu urządzeń może sięgnąć nawet 25000 sztuk.

Pompy ciepła Ełk, Pompy ciepła Augustów

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Ełku i Augustowa do skorzystania z naszej oferty. Doradzimy i wybierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązania!

Masz pytania?

NAPISZ DO NAS

Kontakt telefoniczny:

+48 666-918-888

Adres email:

biuro@iEnergia.eu

Prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego w celu ustalenia szczegółów spotkania: