Instalacje fotowoltaiczne
Zespół specjalistów w naszej firmie zajmuje się profesjonalnym doradztwem w zakresie doboru właściwej instalacji fotowoltaicznej, oferujemy pomoc w pozyskiwaniu dofinansowania Klientom z województwa warmińsko-mazurskiego, ze szczególnym uwzględnieniem Ełku i Olsztyna. Panele fotowoltaiczne dostępne w naszej ofercie dają możliwość wytwarzania energii elektrycznej na własne potrzeby dzięki bezpośredniemu wykorzystaniu energii z promieniowania słonecznego. Są one częścią większego systemu, w którym znajdują się jeszcze inne kluczowe elementy, w tym inwerter fotowoltaiczny. Działamy kompleksowo, dlatego możesz być spokojny o to, że montaż instalacji fotowoltaicznej przebiegnie sprawnie, od początku do końca pod czujnym okiem naszych fachowców. Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, stąd pewność, że montowane przez nas systemy będą mogły wykorzystywać energię z promieniowania słonecznego w pełni bezpiecznie i bezawaryjnie.
Ile trwa i jak przebiega montaż instalacji fotowoltaicznej?
Czas trwania i przebieg montażu instalacji fotowoltaicznej jest uzależniony od warunków, w których ma działać instalacja oraz indywidualnych oczekiwań Klienta. Standardowe prace montażowe wykonywane przez nasz zespół, w zależności od ilości paneli i warunków pogodowych, mogą trwać od jednego do kilku dni. Przedtem nasz projektant przystępuje do zebrania pomiarów i zaprojektowania całej instalacji. Na tym etapie wybierane są panele, inwerter, konstrukcje wsporcze i dodatkowe komponenty. Montaż instalacji fotowoltaicznej składa się z następujących etapów:
- opracowanie konstrukcji wsporczej,
- rozłożenie systemu instalacyjnego pod ogniwami,
- montaż falownika lub systemu mikrofalowników,
- montaż i podłączenie paneli do przygotowanej uprzednio instalacji,
- podłączenie instalacji do sieci energetycznej,
- pomiar wydajności podczas użytkowania.
Jeżeli masz pytania dotyczące oferty lub chcesz umówić się na wstępną rozmowę z naszym doradcą, zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego.
Działanie instalacji fotowoltaicznej
Panele fotowoltaiczne (PV) dają możliwość wytwarzać na własne potrzeby energię elektryczną dzięki bezpośredniemu wykorzystaniu energii promieniowania słonecznego. Są one częścią instalacji fotowoltaicznej, w której znajdują się jeszcze inne komponenty, w tym układ – inwerter, który jest uznawany za serce całej instalacji. Instalacje fotowoltaiczne oferowane przez firmę iEnergia są uznawane jako kompleksowe rozwiązanie, które zawiera wszystkie niezbędne elementy do jej zabudowy.
Dobór instalacji fotowoltaicznej
Podstawowym czynnikiem doboru instalacji PV jest uwzględnienie bilansu rocznego i dziennego zużycia energii elektrycznej w danym budynku. Ilość energii elektrycznej wytwarzanej w ciągu roku nie powinna być większa niż ilość zużywanej w tym czasie Energii, gdyż efekt ekonomiczny przeznaczenia instalacji fotowoltaicznej jest tym korzystniejszy im więcej energii będzie zużywanej w budynku na bieżąco.
Rodzaje instalacji
Rozróżniamy dwa typy instalacji fotowoltaicznych ON-GRID i OFF-GRID. Najczęściej spotykanym ze względów praktycznych i ekonomicznych są układy tzw. ON-GRID. Dzięki nim możliwe jest oddawanie nadwyżek wytwarzanej energii elektrycznej do sieci i odbieranie jej w okresach zwiększonego zapotrzebowania na zasadzie tzw. net-meteringu. Takie rozwiązania są zwykle korzystniejsze ekonomicznie niż układ typu OFF-GRID, niezależne od sieci elektroenergetycznej, w którym wymagane jest stosowanie kosztownych akumulatorów. Trzeci rodzaj instalacji – hybrydowy łączy w sobie cechy układu ON-GRID i OFF-GRID, jednak ze względów ekonomicznych jest stosowany najrzadziej.
Jak dokładnie działają instalacje fotowoltaiczne?
Instalacja polegająca na podłączeniu do sieci energetycznej w skład której wchodzą panele fotowoltaiczne, inwerter, konstrukcja mocująca oraz licznik dwukierunkowy. Działanie takiej instalacji to nic innego jak gromadzenie promieni słonecznych przez panele fotowoltaiczne dzięki którym jest produkowany prąd stały. Dzięki urządzeniu jakim jest inwerter prąd ten jest konwertowany na prąd zmienny taki sam jaki płynie w sieci energetycznej i jaki jest używany w naszych domach. Nadmiar wyprodukowanej energii jest przekazywany za pomocą licznika dwukierunkowego do sieci energetycznej. Za jego pomocą zliczany jest prąd pobrany z sieci i ten wyprodukowany. Dzięki takiemu zastosowaniu użytkownik takiej instalacji płaci jedynie za zużycie netto, które stanowi różnicę pomiędzy tymi wielkościami.
W odróżnieniu od instalacji on-grid, instalacje off-grid nie przekazują nadmiaru wyprodukowanej energii do sieci energetycznej, a przechowują go w akumulatorach, które są nieodłączną częścią instalacji autonomicznej. Taki typ systemów fotowoltaicznych używany jest przede wszystkim w rejonizacjach mieszkańców, dla których koszty podłączenia do sieci elektrycznej są zbyt duże lub ich podłączenie nie jest możliwe. Przykładami zastosowania takiej instalacji są domki letniskowe, schroniska górskie oraz pokłady statków i jachtów lub łodzi motorowych. Instalacjami należącymi do grupy off-grid są także wszelkiego rodzaju lampy solarne LED montowane przy ulicach.
Obszar działania:
Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane instalacją paneli fotowoltaicznych z miast: Augustów, Ełk, Giżycko, Łomża, Mrągowo, Pisz, Ostrów Mazowiecka