Jak połączyć możliwości fotowoltaiki i pompy ciepła?

Jak połączyć możliwości fotowoltaiki i pompy ciepła?

Fotowoltaika i pompa ciepła może tworzyć zintegrowany system dostarczający darmowe ciepło i prąd do domu. Zarówno panele fotowoltaiczne, jak i pompy ciepła wykorzystują odnawialne źródła energii – fotowoltaika produkuje prąd, a pompa służy do odgrzewania domu i ciepłej wody użytkowej. Warto wiedzieć, że pompa ciepła zasilana jest prądem, który może pochodzić na przykład z własnej instalacji fotowoltaicznej.

Połączenie tych dwóch urządzeń jest zatem korzystne nie tylko dla budżetu domowego, ale także dla środowiska. Decydując się na montaż pompy ciepła i fotowoltaiki jeszcze na etapie budowy domu, można śmiało zrezygnować z budowy przyłącza gazowego oraz kominów – pompa nie wytwarza spalin, a zamiast wentylacji grawitacyjnej warto zainwestować w rekuperację.

Dom przyszłości z fotowoltaiką i pompą ciepła

W czasie, kiedy ceny surowców i energii idą mocno do góry, warto rozważyć alternatywę, czyli odnawialne źródła energii. Naszym klientom przy montażu pomp ciepła w Giżycku i Ełku zawsze doradzamy inwestycję w panele fotowoltaiczne, dzięki której można cieszyć się darmowym ciepłem w domu. Odnawialne źródła energii w odróżnieniu od paliw kopalnych zawsze są dostępne i darmowe.

Współczesne domy charakteryzują się niskim zapotrzebowaniem na energię pierwotną, a już za kilka lat standardem staną się budynki samodzielnie wytwarzające energię na własne potrzeby. Wiele wskazuje na to, że w obliczu kurczących się zasobów naturalnych trzeba szukać alternatyw, a doskonałym tego przykładem jest OZE. Decydując się na montaż pompy ciepła i fotowoltaiki uniezależniasz się od zmiennych cen energii i nie musisz martwić się dostępnością surowców. Pompy ciepła są bezobsługowe i nie wymagają ingerencji ze strony użytkownika. Co więcej, nie emitują szkodliwych spalin, co jest niezwykle ważne w kontekście ekologii i konieczności ograniczenia ilości zanieczyszczeń.

About The Author

2c268eae93ab192105ee1a8270e52948?s=80&d=mm&r=g
csgroup
Masz pytania?

NAPISZ DO NAS

Kontakt telefoniczny:

+48 666-918-888

Adres email:

biuro@iEnergia.eu

Prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego w celu ustalenia szczegółów spotkania: